Mgr.Art. Radka Dudášová Sukaný

Mgr.Art. Radka Dudášová Sukaný

Limituje Vás iba Vaša predstavivosť a ľudské poznanie.

Vyrobím maskota, zvetšeninu, kostým, 3D postavu alebo rekvizity podľa akejkoľvek predlohy, alebo návrhu!

Prvý podnet prišiel na Vysokej škole výtvarných umení, kde som študovala textilný dizajn. Raz k nám do ateliéru prišiel niekto z reklamnej agentúry a dal nám ponuku na výrobu kostýmu pre sochu na Kollárovom námestí. Dal nám zopár tém, aké kostýmy by sme pre nich mali vytvoriť. Poslala som asi päť návrhov, z ktorých si vybrali hneď dva. S ich realizáciou som začala s veľkým oduševnením, ale i so strachom, lebo som nevedela, na akej úrovni to má byť a či sa im to bude páčiť.

Moja kariéra kostýmovej výtvarníčky sa začala popri škole a v projekte Superstar. Neskôr som robila seriál Panelák, kde som spoznala kopec super ľudí. Tu som sa najviac vyšantila, čo sa týka textilu, pri výrobe pankáčskych kostýmov pre jednu postavu… Inak to bola skôr len klasika z obchodov. Po skončení seriálu Panelák som robila seriál Dvojičky, kde som využila aj prax z výroby maskotov Diane Mórovej, ktorá tam hrala tučnejšiu gazdinú. 

Ak si niekedy videl maskota Goliana z Uprisingu, Psa Festíka, či korytnačku na tour Separa, stretol si sa s dielami, za ktorými stojím práve ja.

signature

VYSOKÝ STUPEŇ KREATIVITY

Dokážem si poradit s každým zadaním. Nič ma neprekvapí! Najradšej mám voľnú ruku vo svojej tvorbe.

EXTRÉMNA FLEXIBILITA

Pracujem vo vlastních priestoroch v mojom bydlisku. Vstávam aj zaspávam v práci ktorá ma napĺňa.

PRECÍZNE SPRACOVANIE

Hodiny precízneho dielenského spracovania a kvalitného materiálu sú na mojej práci vidieť!

Ako to celé prebieha ?

Aká je moja spolupráca ?